Калібрування різних видів засобів вимірювальної техніки
Калібрування різних видів засобів вимірювальної техніки може стати складною задачею, особливо коли відсутні стандартні методики калібрування. У таких випадках потрібно використовувати аналогічні методики повірки та адаптувати їх для потреб калібрування, включаючи розробку процедур оцінювання невизначеності.
Ситуація з калібруванням українських підприємств стає викликом через невиконання вимог законодавства щодо використання національних та міжнародних стандартів під час калібрування та документування його результатів.
У більшості випадків, під час акредитації калібрувальних лабораторій, саме ці лабораторії складають методики калібрування, що створює сумніви щодо достовірності отриманих результатів та оцінювання невизначеності вимірювань.
Відсутність стандартних методик калібрування вимагає розробки власних методик на підприємстві. Якщо замовник вимагає проведення калібрування з оцінюванням невизначеності, доцільним може бути узгодження розроблених методик з ним.
Проте, необхідно уточнити мету вимаганого замовником процесу калібрування. Можливо, для підвищення достовірності вимірювань буде доцільніше проводити повірку засобів вимірювальної техніки безпосередньо на підприємстві, а не обов'язково в уповноважених повірочних лабораторіях.
Важливо розрізняти між калібруванням і повіркою, оскільки останнє спрямоване на перевірку метрологічних характеристик засобів вимірювальної техніки, тоді як калібрування вимагає спеціальної методики та процедур оцінювання невизначеності вимірювань.
Умовою успішного калібрування є стандартизована методика з урахуванням розрахунку невизначеності. Для цього можна скористатися відповідними міжнародними документами та рекомендаціями.
Ми завжди на зв'язку з нашими клієнтами. Якщо у вас є будь-які запитання, потрібна консультація чи додаткова інформація, телефонуйте нам за номером +380993476639. Наші фахівці готові відповісти на всі ваші запитання.